Hero Realms Zestawy Bohaterów i Talie Bossów – informacje i wrażenia

Cześć wszystkim,

 

Niedawno swoją premierę miało długo wyczekiwane Hero Realms. Przy tej okazji informowaliśmy was również o tym, że w naszych planach wydawniczych na ten rok są również Zestawy Bohaterów, a na ten moment również Talie Bossów.

 

Kilka dni temu mieliśmy okazję przetestować wszystkie powyższe w akcji i chcielibyśmy podzielić się z wami wrażeniami oraz podać więcej informacji na ich temat.

Zestawy Bohaterów

Zacznijmy może od zestawów bohaterów. Na ten moment zostało wydane 5 Zestawów Bohaterów w języku angielskim i również tyle ukaże się po Polsku, a są to:

 

  • Wojownik
  • Tropiciel
  • Kapłan
  • Złodziej
  • Czarodziej

 

Każdy zestaw składa się z 15 kart: Karty postaci, 2 kart umiejętności, 2 unikatowych kart do liczenia punktów Życia oraz 10 kart Talii Osobistej.

Czym właściwie są Zestawy Bohaterów ? Każdy z zestawów reprezentuje inną klasę postaci (każda ma inną początkową wartość punktów Życia), zastępuje Talię Osobistą gracza, wprowadzając przy tym zupełnie nowe mechaniki oraz karty charakterystyczne dla danej klasy. Ponadto każdy z bohaterów dysponuje 2 specjalnymi umiejętnościami, z których jednej może użyć raz w trakcie gry, a drugiej raz na turę (po uiszczeniu drobnej opłaty za jej użycie).

Talie Bossów

 

Na ten moment dostępne w języku angielskim są dwie Talie Bossów i podobnie jak Zestawy Bohaterów, zostaną wydane po polsku:

 

  • Smok – składa się z 30 kart: karty Bossa, 18 kart Talii Osobistej, 9 kart Stosu Skarbów oraz 2 unikatowych kart do liczenia punktów Życia.
  • Licz – składa się z 30 kart: Karty Bossa, karty Zepsucia, 10 kart Talii Osobistej, 10 kart Sługusów z Grimuaru, 6 kart Słojów Dusz oraz 2 unikatowe karty do liczenia punktów Życia.

Co oferują nam talie Bossów ? Przede wszystkim szereg nowych mechanik i 2 nowe tryby rozgrywki:

 

  •  Możemy walczyć bohaterem lub drużyną bohaterów przeciwko Bossowi
  •  Możemy walczyć w trybie Boss vs Boss

 

Domyślnie przeciwko Bossowi możemy wystawić drużynę składającą się z 1 – 5 bohaterów (oczywiście najlepiej jakby składała się z różnych bohaterów, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby np. w jej skład wchodziło 2 wojowników). Zatem w tej konfiguracji wziąć udział w zabawie może aż 6 osób. Tutaj należy zaznaczyć, że im więcej bohaterów wchodzi w skład drużyny, tym silniejszy i trudniejszy do zabicia staje się Boss.

 

Tryb walki Boss vs Boss

 

Ten tryb oferuje nam epickie starcie pomiędzy dwoma Bossami. Każdy z graczy ma do dyspozycji Talię Bossa (mogą to być Ci sami Bossowie), a rozgrywka jest całkiem podobna do normalnej rozgrywki 1vs1 z tą różnicą, że do dyspozycji mamy 150 punktów życia, szereg potężnych umiejętności oraz nowe mechaniki dostępne tylko dla wybranego przez nas Bossa.

Wrażenia

 

Jak wspomniałem na początku, mieliśmy niedawno przyjemność  rozegrać kilka partii i przekonać się na własne oczy jak działają te wszystkie dodatki razem. Do epickiego starcia Bohaterów ze Smokiem doszło kilka dni temu. W Smoka wcielił się Wojtek, a przeciwko niemu stanęło pięciu nieustraszonych Bohaterów: Wojownik (Przemek), Kapłan (Marcin), Czarodziej (Karol), Tropiciel (Grzegorz) oraz Złodziej (Bartek).

 

Smoka udało ubić się po trudnej, trwającej około 1,5 godziny walce. Na placu boju pozostał jeden Bohater z 7 punktami Życia i właściwie w ostatniej chwili udało mu się pokonać Bossa. Walka ze Smokiem to naprawdę całkiem wymagające wyzwanie, chociażby z uwagi na fakt, że w jednej turze jest w stanie zadać nam ponad 20 obrażeń już w pierwszych turach gry. Dlatego niezwykle ważne jest korzystanie z umiejętności naszych postaci w kluczowych momentach, wzajemne leczenie się, czy tez wykorzystanie zasady pozwalającej sprowokować Smoka (zmusza Smoka do zaatakowania gracza, który go sprowokował, zadając mu 10 obrażeń w swojej turze). Pomimo tego, że wygraliśmy dosłownie o włos, to zarówno dla nas jak i dla Smoka była to bardzo trudna i wymagająca gra, a satysfakcja z wygranej nieporównywalnie większa w porównaniu do standardowej rozgrywki. Ciekawą mechaniką jest również to, że jeżeli zdarzy nam się zginąć wcześniej, to wciąż (w dosyć co prawda symboliczny sposób, ale jednak) jesteśmy w stanie wspierać naszą drużynę. Emocji było naprawdę dużo, stół do gry też był duży (na szczęście), my bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję, że za te kilka miesięcy i wy będziecie mogli zakosztować epickiego starcia.