Solar City – pierwsza autorska gra naszego wydawnictwa!

Dzień dobry, czas zacząć poniedziałek bardzo przyjemnymi wiadomościami.

 

Od kilku miesięcy trwały intensywne prace nad pewnym projektem i dzisiaj możemy ogłosić, iż nakładem naszego wydawnictwa, w 2018 roku, ukaże się gra Solar City autorstwa Marcin Ropki i Violi Kijowskiej.

 

Jest to nasza pierwsza autorska gra (czyli w pełni wymyślona i rozwinięta do poziomu pełnoprawnej gry planszowej), która tym samym początkuje nowy obszar rozwoju wydawnictwa Games Factory. Tak – wchodzimy na rynek międzynarodowy. Po blisko 3 latach działalności i z zapleczem doświadczonego zespołu prezentujemy gry polskich (i nie tylko) autorów na arenie międzynarodowej.

 

Solar City jest grą typu city engine building. Jeśli lubicie budować własne miasto (kto z nas nie spędził setek godzin, grając w Sim City albo Cities: Skylines), a przy okazji szukać najlepszych kombinacji połączeń budynków, powinniście zainteresować się tym tytułem.

 

Ale Solar City to nie tylko mechanika. To przede wszystkim tematyka, która zwłaszcza dla nas – wydawnictwa z Krakowa (miasta o bardzo złym stanie powietrza, jednym z najgorszych w Polsce) – jest bardzo ważne. Solar City jest grą osadzoną w konwencji solarpunka, która na pierwszym miejscu stawia środowisko naturalne i poprawę jego stanu. Wyobraźcie sobie potężne wieżowce, które oplecione są bujną roslinnością, na dachach umieszczone są ogniwa fotowoltaiczne produkujące czystą energię, a przez wmontowane turbiny filtrowane jest powietrze. Nowoczesna idea solarpunka spodoba się tym, którzy lubią futurystyczne wizje, niekoniecznie przedstawiane w ciemnych kolorach.

 

Mimo, iż gra będzie miała swoją premierę dopiero na targach SPIEL w Essen, to już pod koniec maja będziecie mogli wspomóc nas swoim zaangażowaniem na platformie finansowania społecznościowego, sprawiając tym samym, iż zawartość gry w wersji finansowania społecznościowego będzie wzbogacona o dodatkowe – wzbogacona o niedostępne w inny sposób dodatk.

 

Mamy nadzieję, że nasza pierwsza gra to dopiero początek innych dobrych gier, jakie pojawią się pod szyldem Games Factory.

Dowiedz się więcej...